Where to find a new job…. czyli standardowy przegląd ogłoszeń

Dzisiaj wrócimy do tematyki pracy zawodowej. Czy zastanawialiście się kiedyś, będąc już zatrudnionym, czy wypada przeglądać oferty pracy? Hmmm moim zdaniem, jeśli przeszło Wam przez myśl przeglądanie tego typu ogłoszeń, to znak, że wręcz powinniście.

_DSC8913
fot. by P.L. Szklarska Poręba (25.04.2016)

Do czego zmierzam? Każda myśl o poszukiwaniu pracy nie bierze się „ot tak po prostu”.

Coś nas do takiej myśli popycha… może atmosfera w pracy, może problemy z przełożonym, nadmiar pracy, a może po prostu chęć zmiany. Ale spokojnie… niezależnie od powodów jakimi się kierujemy, w dzisiejszym świecie, jest to zupełnie normalne. Już poruszałem ten temat w jednym z poprzednich postów, ale warto przypomnieć, że mamy dzisiaj wybór i możemy śmiało poszukiwać miejsca pracy w którym będziemy się realizować zawodowo.

Gdzie najlepiej wertować oferty pracy? Oczywiście Internet również i w tym wypadku służy nam pomocą. Mamy do dyspozycji całą masę portali z ogłoszeniami w kontekście zatrudnienia, zarówno polskich jak i zagranicznych. Ale takie „standardowe” strony internetowe to nie wszystko. W dobie rozwoju social media, również i tam pojawiają się grupą w których znajdziemy setki ogłoszeń z danego regionu, miasta, a nawet i konkretnych firm.

A myśleliście kiedyś o tym, że super by było gdyby to praca Was szukała? Tak, jak najbardziej jest to możliwe i tutaj właśnie jeden z serwisów social media daje nam takie możliwości. Mowa tutaj o LinkedIn. Na czym to wszystko polega? Na początek należy stworzyć swój profil, nie jest to oczywiście profil jak na Facebooku… tutaj skupiamy się przede wszystkim na naszych umiejętnościach, doświadczeniu zawodowym i wykształceniu. Innymi słowy, możemy na LinkedIn zbudować swoje CV. Oczywiście dodatkowo, możemy pochwalić się odbytymi szkoleniami oraz zdobytymi certyfikatami. Mając już taki profil, spokojnie spróbujcie odnaleźć tam swoich znajomych i współpracowników. Tak właśnie zaczyna się budować sieć kontaktów. Dzięki rozbudowanej sieci kontaktów, a także wpisanym umiejętnościom i zajmowanym stanowiskom stajecie się widoczni dla Headhunter-ów, czyli osób, które na zlecenie różnych firm poszukują idealnych kandydatów do pracy. Ale LinkedIn to nie tylko serwis na którym to praca Was szuka. Możecie spokojnie odnaleźć tam profile ciekawych firm, które umieszczają oferty pracy oraz odnaleźć szereg ciekawych publikacji oraz dyskusji na tematy, które akurat Was interesują. Co więcej, angażując się w różnego rodzaju dyskusje jesteście jeszcze bardziej zauważani przez potencjalnych pracodawców.

Teraz pewnie zadajecie sobie pytanie „czy gra w ogóle jest warta świeczki?” Posłużę się tutaj swoim przykładem…jak najbardziej warto poświęcić chwilę i zainteresować się akurat tym konkretnym serwisem społecznościowym. Jak dla mnie jest to naprawdę porządne źródło wiedzy, ponieważ materiały tam publikowane są naprawdę wysokiej jakości, a co najważniejsze są aktualne. Ponadto, możecie wierzyć lub nie, ale Headhunterzy naprawdę się odzywają. I tutaj dodam, że to naprawdę świetne uczucie kiedy to ktoś do Was dzwoni z ofertą pracy… tak po prostu.

Tymczasem!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s