Fintech Bridge 2016… czyli jak startup spotkał się z bankiem

Poniższy post powstawał w pociągu EIC „Fredro” relacji Warszawa  – Wrocław, tak więc jakby pojawiły się jakieś literówki to wybaczcie, ale trochę rzuca.

2016-04-11-22.19.32.jpg.jpg
fot. by me… Dzięki uprzejmości organizatorów FinTech Bridge 2016

W dniu dzisiejszym, dzięki uprzejmości Bernarda, miałem okazję uczestniczyć w naprawdę ciekawej konferencji Fintech Bridge 2016. Kim jest Bernard? Otóż, jest to jeden z najbardziej mi znanych ekspertów w temacie szeroko rozumianej branży Fintech, a jednocześnie jeden z najlepszych managerów z jakim miałem okazję do tej pory pracować. To właśnie m.in. On, zorganizował pierwszą w Polsce konferencję, na której instytucje finansowe takie jak np. banki miały okazję bezpośrednio poznać startupy, które dzięki nowym technologiom i kapitałowi wdzierają się m.in. na rynki usług finansowych na całym świecie. Ideą konferencji było wzajemne poznanie się, jak również wskazanie potencjalnych obszarów współpracy. Należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, że to nie konkurencja, ale właśnie kooperacja tych dwóch kategorii podmiotów jest w stanie przynieść ogromne korzyści zarówno im, jak i ich Klientom. Na konferencji pojawili się przedstawiciele rozmaitych firm, przedstawiając szereg ciekawych rozwiązań/produktów, które w idealny sposób wpasowują się dynamicznie zmieniające się warunki. Podam tylko kilka przykładów, które najbardziej przyciągnęły moją uwagę…

Firma Vintom, która znalazła niszę w postaci spersonalizowanych ofert w formie video. Brzmi nieswojo? Uwierzcie, jak się nad tym zastanowić, to jest to naprawdę ciekawy pomysł. Dostajecie maila z nagraniem skierowanym wyłącznie do Was, uszytym na miarę można powiedzieć.

Kolejna firma to dostawca platformy finansowo.pl, która zdobywa coraz pewniej rynek pożyczek P2P, a już niedługo będzie mogła pochwalić się kolejnym ciekawym pomysłem… ale o tym pozwolę sobie napisać za jakiś czas.

Tą krótką wyliczankę zamknę platformą Autenti.com umożliwiającą m.in.  w pełni elektronicznie zawierać umowy … wszystko w oparciu o najnowsze technologie.

Niestety nie miałem okazji zostać do końca konferencji, ponieważ „Fredro” był ostatnim pociągiem umożliwiającym mi dotarcie do Wrocławia przed północą. Ale mam nadzieję, że materiały dostępne po konferencji pozwolą mi zapoznać się z pozostałymi firmami, bo ich rozwiązania są naprawdę ciekawe i już po części prelekcji mam głowę pełną pomysłów co do ich zastosowania. Mam nadzieję, że była to pierwsza z serii konferencji w tym temacie.

Pełna lista prelegentów i firm biorących udział w konferencji dostępna jest na stronie http://www.fintechbridge.pl

Udział w tego typu konferencjach jest jedną z najlepszych rzeczy jakie związane są z moją pracą. Można poznać naprawdę ciekawych ludzi oraz otworzyć się na całkiem inne podejście do znanych nam tematów. Po tego spotkaniach zaczyna się myśleć… jak to się ładnie określa… „out of a box”. Właśnie wtedy wychodzi się z dotychczas przyjętych czy narzucanych ram i pojawiają się nowe pomysły. Jeśli macie możliwość wzięcia udziału w tego typu wydarzeniach to naprawdę polecam bo warto.

Na dzisiaj to by było na tyle, wracam do „rozkoszowania się” podróżą polską koleją… w uszach Kylie Minogue, tak więc podróż szybko minie.

Tymczasem!

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Fintech Bridge 2016… czyli jak startup spotkał się z bankiem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s